Czy fiskus zna sposób, jak zjeść ciastko i je mieć?

Kolejne dane – tym razem na temat największych polskich i zagranicznych firm – potwierdzają, że z CIT-em coś jest nie tak.

Program Morawieckiego pod lupą

Postulat reindustrializacji budzi pewne zdziwienie, bo choć udział przemysłu w PKB w Polsce jest niższy niż w Czechach czy Rumunii, to wyższy niż w Szwecji...

Szczepłek: Pycha nie do zniesienia

Kłótnia, czy może tylko różnica zdań, między prezesem PZPN a szefem spółki Ekstraklasa SA podczas zjazdu związku to typowa sytuacja w polskiej piłce.

Powracający fetysz innowacyjnej gospodarki

Referaty i deklaracje sobie, a innowacje sobie. Bo innowacji nie da się „zarządzić" ani „zadeklarować" – pisze prezydent Akademii Leona Koźmińskiego.

Co dalej z Narodowym Bankiem Polskim?

Po trochu, ale konsekwentnie, dowiadujemy się, jak będzie się zmieniał NBP.

Prawdziwy koniec III RP

Ciągle brakuje dobrej opowieści o Polsce

David Cameron zachwiał wspólnym rynkiem

Porozumienie z Wielką Brytanią nie łamie litery unijnych traktatów. Ale przeczy ich duchowi

Usowicz o zaległościach podatkowych: Nie strzelajcie z automatu

Fiskus lubi działać automatycznie. I taśmowo. Dłuższe pochylanie się nad indywidualną sprawą podatnika i dzielenie włosa na czworo z całą pewnością nie jes...

Wakaty sędziowskie w Trybunale Konstytucyjnym

Jak się okazuje, próby zawłaszczenia cennych wakatów w sądach najwyższych nie są wcale polską specjalnością – zwraca uwagę prawnik Antoni Bojańczyk.

Pietryga o jawnych oświadczeniach majątkowych sędziów i prokuratorów: Podejrzani na własne życzenie

Oburzenie środowisk sędziowskich i prokuratorskich wprowadzeniem jawnych oświadczeń majątkowych jest dla mnie mało zrozumiałe.

Łukaszewicz: Kajetan P. szybko wróci do Polski, ale na wyrok poczeka

Choć niemal wszyscy uznali już winę Kajetana P., może minąć nawet kilka lat, zanim usłyszy prawomocny wyrok. Powód? Sprawa nie jest prosta, a sądy przeciąż...

Finanse Polski w pułapce obietnic PiS

Program 500+ wyklucza realizację innych obietnic i czyni wątpliwym plan przyspieszenia rozwoju

Szułdrzyński: Wizerunkowe zaniedbania rządu

Pierwsze 100 dni rządu to nie był okres ani jednorodny, ani szczególnie korzystny dla partii rządzącej. Składał się właściwie z dwóch różnych części.

Minister Anna Zalewska: Nauczyciele, nie bójcie się, nie stracicie pracy

O subwencjonowaniu przedszkoli, zasadach wynagradzania nauczycieli, maturze z religii i planowanych zmianach w systemie oświaty opowiada w rozmowie z Katar...

Bolek i seks po menopauzie

„Gazeta Wyborcza” na pierwszej stronie straszy przyszłych emerytów, że nie wystarczy dla nich pieniędzy, jeśli PiS obniży wiek emerytalny.

Pietryga: Paliwa wystarczy na kolejne 100 dni

Pierwsze miesiące dla każdej nowej władzy są najważniejsze. To wtedy najlepiej wprowadzać zapowiadane reformy. Później odważne działania paraliżuje urzędni...

Agnieszka Łukasiewicz: Kryteria przy wyborze audytora dla firmy

W dzisiejszym wydaniu „Eksperta Księgowego" prezentujemy pierwszy materiał z cyklu przygotowywanego we współpracy z ekspertami KIBR.

Sorry, taki mamy klimat

Malediwy już od dłuższego czasu wykupują ziemię w Australii, żeby przygotować się na zbliżające się wielkimi krokami zatopienie. Według prognoz, wyspy już...

Ustawy na szybkiej ścieżce

Rodzina 500+, prokuratura, służba cywilna

Rozwój za wszelką cenę się nie opłaca

Najpierw było chwalenie się podpisanymi kontraktami, teraz płaci się kary za opóźnienie w realizacji umowy czy błędy w wykonaniu.