Tauron właśnie podał, że sprzedał 3 TWh energii z linii EKO dla biznesu na 2022 rok. To dwukrotny wzrost wobec ubiegłego roku. Zamówienia na produkty EKO Premium, EKO Biznes i Gwarancje Pochodzenia na obecny rok złożyło prawie 2 tysiące klientów z tego segmentu.

- Zielony Zwrot realizujemy nie tylko poprzez duże inwestycje w transformację miksu wytwórczego czy modernizację infrastruktury dystrybucyjnej, ale również przez rozbudowę portfolio ekologicznych produktów dla naszych klientów tak biznesowych jak indywidualnych - wyjaśnia Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia.

- Zapotrzebowanie na produkty ekologiczne wśród dużych firm od lat rośnie. Dlatego chcąc sprostać oczekiwaniom rynku systematycznie zwiększamy dostępny wolumen w ramach tej grupy produktowej. W ciągu ostatniego roku wzrósł on prawie dwukrotnie. - wyjaśnia Tomasz Lender, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży na rynku biznesowym z TAURON Sprzedaż.

W 2022 roku zielona energia z EKO Premium od Taurona trafi między innymi do Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o., Grupy Bosch, LOTTE Wedel sp. z o.o., a także Grupy Prologis.

EKO Premium to w 100 proc. zielona energia wyprodukowana w odnawialnych źródłach energii: elektrowniach wodnych oraz wiatrowych, a także od niedawna w pierwszej instalacji fotowoltaicznej. Jest to produkt unikatowy na rynku, bo jako jedyny w Polsce jest objęty Systemem Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej, który nadzoruje niezależna instytucja - Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Dzięki temu klient ma gwarancję, że zakupiona energia elektryczna, wyprodukowana w konkretnym odnawialnym źródle i w ściśle określonym czasie, nie będzie sprzedana żadnemu innemu podmiotowi. Wśród klientów są zarówno Ci, którzy wybierają ten produkt od początku jego istnienia, ale także wielu nowych, którzy chcą mieć pewność, skąd pochodzi kupowana przez nich energia.