Zmiany w europejskiej zielonej polityce – międzynarodowy szczyt klimatyczny TOGETAIR

Rosyjski atak na Ukrainę podważył fundamenty dotychczasowego myślenia o kierunkach transformacji energetycznej w Europie. Dostosowanie planów do nowej sytuacji będzie głównym tematem szczytu klimatycznego TOGETAIR 2022.

Publikacja: 27.03.2022 20:42

Zmiany w europejskiej zielonej polityce – międzynarodowy szczyt klimatyczny TOGETAIR

Foto: Adobe Stock

– Obecna sytuacja geopolityczna wskazała, że europejska transformacja energetyczna pomijała aspekt bezpieczeństwa energetycznego, uznając sens i konieczność opierania się na gazie ziemnym, jako tzw. przejściowym paliwie. Brutalna agresja Rosji, czyli głównego dostawcy tego surowca do Unii Europejskiej, powinna zmienić to nastawienie. Unia powinna w znacznie większej mierze oprzeć się na własnych zasobach – komentuje Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego Energetyka24.

Trzy dni, trzydzieści debat, dziesiątki polskich i zagranicznych ekspertów – tak przedstawia się tegoroczny szczyt klimatyczny TOGETAIR 2022 (odbędzie się 20–22 kwietnia). W programie szczególną rolę ma bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy w perspektywie polityki klimatycznej.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Ekotrendy
Potężne środki na odporność klimatyczną
Ekotrendy
Bogactwo zielonych pomysłów
Ekotrendy
Dobre rozwiązania IT to podstawa sukcesu systemu kaucyjnego
Ekotrendy
System kaucyjny - nowe zasady dla producentów, sieci sklepów i konsumentów
Materiał Promocyjny
Zmiany na rynku napojów. PepsiCo wyznacza trendy