Wystartowała rejestracja na PRECOP 28

Już 5 i 6 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się przedstawiciele biznesu, gospodarki, nauki oraz instytucji i organizacji pozarządowych.

Publikacja: 10.09.2023 21:00

Materiał partnera: PTWP

Wydarzenie poprzedzi szczyt klimatyczny w Dubaju. Eksperci podejmą dyskusję o najważniejszych tematach szczytu klimatycznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (UN Climate Change Conference 2023 – COP 28).

Ubiegłoroczny PRECOP 27 zgromadził 1200 uczestników. W ponad 20 debatach, dyskusjach i wydarzeniach głos zabrali wysocy przedstawiciele agend Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, ambasadorzy i politycy oraz byli prezydenci COP. Co czeka na uczestników konferencji w tym roku?

Organizatorzy konferencji – United Nations Global Compact Network Poland oraz Grupa PTWP – zapewniają, że i tym razem nie zabraknie inspirujących rozmów. Przez dwa dni wydarzenia 150 wyjątkowych prelegentów weźmie udział w 30 sesjach tematycznych.

PRECOP 28 rozpocznie się od sesji inaugurującej pt. „Świat bez emisji – czas na przyspieszenie”, w czasie której zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania m.in.: gdzie jesteśmy na drodze do neutralności klimatycznej oraz co firmy i decydenci mogą wspólnie robić, aby zlikwidować tzw. lukę emisyjną?

Zapisy na wydarzenie już ruszyły. Szczegółowa agenda, tematy poszczególnych paneli, partnerzy oraz panel rejestracyjny znajdują się na stronie www.precop.pl.

Materiał partnera: PTWP

Klimat
Zaskakujące odkrycie na „podniebnych wyspach” Afryki. Setki nowych gatunków
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Klimat
W Polsce jak na Syberii. Na Suwalszczyźnie odkryto wyjątkowe zjawisko
Klimat
Leśnicy rozdadzą milion darmowych sadzonek. Gdzie można je odebrać?
Klimat
Pożar Połoniny Caryńskiej. Znane są już straty. „Wypalone są dwa miejsca”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Klimat
Miliarder kupił tysiące hektarów lasów. Powstaje europejskie Yellowstone