Kultowy warszawski lokal okradziony. Właściciele apelują o pomoc Gastronomia

Kultowy warszawski lokal okradziony. Właściciele apelują o pomoc

Rurki z Wiatraka to lokal znany większości warszawiaków z prawego brzegu Wisły. O lokalu było głośno w 2020, gdy walczył o przetrwanie w pandemii. Teraz liczy na pomoc klientów w odzyskaniu unikalnej maszyny.

Handel

"Podejmiemy niezbędne kroki". Chiny reagują na cła nakładane przez USA

Melinda Gates odchodzi z fundacji i zabiera ze sobą miliardy dolarów

Melinda French Gates, która wraz z byłym mężem stoi na czele Fundacji Billa i Melindy Gates, poinformowała, że 7 czerwca zrezygnuje z tej funkcji, by skoncentrować się na własnęj filantropii na rzecz kobiet.

Shein w ogniu krytyki. Zatrudnieni w fabrykach wciąż pracują 75 godzin tygodniowo

Chiński gigant odzieżowy Shein obiecywał poprawę warunków pracy w zakładach jego dostawców. Na obietnicach się jednak skończyło. Osoby zatrudnione w fabrykach produkujących tanią odzież w dalszym ciągu pracują znacznie powyżej normy za minimalne pieniądze.

Tomasz Szymczak, prezes lotniska Warszawa-Modlin: Modlin nie dał się zagłodzić

To ma być lotnisko dla linii niskokosztowych i czarterowych. Port będzie skromny, ale solidny. Normalny biznes z szacunkiem dla pieniędzy – mówi Tomasz Szymczak, prezes lotniska Warszawa-Modlin.

Herbaty mrożone biją rekordy, ale kaucje straszą

Sprzedaż napojów odbija po pandemicznym załamaniu. Rynek wart 25 mld zł znowu rozwija się dwucyfrowo. Najwięcej energii ma mrożona herbata – zaliczyła 30-proc. wzrost.

Wojna Lidla i Biedronki zahamowała wzrost cen. VAT klientom nie straszny

Mimo powrotu od kwietnia 5-proc. VAT na żywność, ubiegły miesiąc zakończył się ze wzrostem cen tylko o 0,3 pkt proc. powyżej odczytu z marca. To bezpośredni efekt wojny Lidla i Biedronki, ale podwyżki zostały tylko odroczone.

Poczta Polska stanie. Nadciąga fala strajków

Poczta Polska zadłuża się na potęgę. W ostatnich miesiącach wzięła kredyty pod nieruchomości za ok. 2 mld zł – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. By się ratować, państwowa spółka ostro tnie też zatrudnienie.

Obligo giełdowe obniży ceny prądu? Są prace nad projektem ustawy

W czasie kampanii wyborczej obecny rząd zapowiadał powrót do obliga, aby obniżyć ceny prądu. Na tym się skończyło.

Jakie benefity pozwalają utrzymać klientów?

Banki mogą oferować wiele benefitów i usług dodanych. Szymon Staśczak, dyrektor zarządzający Visa Consulting & Analytics w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wyjaśnia, korzystając z wniosków z badania Visa Consulting & Analytics Benefit Study, jak odróżnić od siebie te, które mają potencjał, by przyciągnąć i utrzymać klientów, od tych, które zabierają jedynie przestrzeń w aplikacjach.

Kto straci na sankcjach na rosyjski LNG? Nie tylko Kreml

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę Europa i jej sojusznicy sankcjami zmniejszają dochody Kremla z paliw kopalnych - ropy i węgla. W 14. pakiecie sankcji znajdzie się zakaz wykorzystywania portów Unii Europejskiej do reeksportu rosyjskiego LNG. To mocne uderzenie w kremlowski mur.

Sukces „Wybierz Francję”. Koncerny deklarują łącznie 16 mld dolarów inwestycji

Administracja Emmanuela Macrona może świętować. Podczas corocznego szczytu „Wybierz Francję” koncerny ogłosiły inwestycje na łącznie 16 mld dolarów. To o 3 miliardy więcej niż w 2023 roku.

PKP Cargo wypowiedziało umowy sponsoringowe. Stracił je między innymi PKOL

Takie działania, ze skutkiem natychmiastowym, podjęto wobec klubów sportowych Widzew Łódź i Unia Skierniewice oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Spółka spodziewa się milionowych oszczędności.

McDonald’s przyciąga najbiedniejszych. Szykuje nowy bardzo tani zestaw

W Stanach Zjednoczonych McDonald’s pracuje nad wprowadzeniem budżetowego zestawu dla tych konsumentów, którzy zaciskają pasa. Kosztować ma nie więcej niż 5 dolarów. Polscy konsumenci mają już podobny zestaw.

Firmy z Litwy wysyłały do Rosji mikrochipy wykorzystywane w rakietach

Od początku rozpętanej przez Rosję wojny litewskie firmy wyeksportowały do ​​Rosji towary podwójnego zastosowania (cywilno-wojskowego) o wartości co najmniej 130 mln euro. Eksport szedł przez kraje, które Kreml nazywa „przyjaznymi”.

Pożar na Marywilskiej 44. Notowania Mirbudu w dół po pożarze

Reakcją na zniszczenie centrum handlowego była przecena akcji. Grupa planuje odbudować halę.

Jacek Pawlak, prezes Toyota Central Europe: Zbliża się duża podwyżka cen aut. Niektóre znikną z rynku

Od początku 2025 r. wchodzą nowe, bardzo restrykcyjne regulacje emisji CAFE. Części producentów będzie trudno je spełnić. Małym autom miejskim grozi wyginięcie – mówi Jacek Pawlak, prezes Toyota Central Europe.

Drogie auta gwałtownie zdrożeją, tanie znikną z rynku. Efekt nowych regulacji UE

Wysokie podwyżki cen mają zrekompensować producentom wzrost kosztów produkcji o 4–5 tys. euro. W pierwszej kolejności uderzą w droższe SUV-y.

Wracają śnięte ryby, rząd śpi

Premier Tusk obiecywał w exposé ochronę rzek, ale na razie nikt nie ogranicza pozwoleń wodno-prawnych. Płynie więc solanka z kopalń, do Kanału Gliwickiego wróciły śnięte ryby.

Pożar Marywilskiej 44: znika ważny punkt zaopatrzenia sklepów

Nawet połowa z blisko 1,4 tys. punktów w hali handlowej Marywilska 44 w Warszawie mogła poza sprzedażą detaliczną być miejscem zaopatrzenia firm handlowych, nie tylko z Polski.