Polska 2050: zielony szlak wytyczmy wspólnie i bez wojen
Polemika do artykułu „Polska 2050: zielona czy dla „zielonych” w temacie” autorstwa Wiktorii Jędroszkowiak i Mikołaja Gumulskiego.
Polemika do artykułu „Polska 2050: zielona czy dla „zielonych” w temacie” autorstwa Wiktorii Jędroszkowiak i Mikołaja Gumulskiego.
Program walki z kryzysem klimatycznym, przedstawiony przez Szymona Hołownię, jest nieadekwatny do skali wyzwania. Brakuje w nim konkretnych i oczekiwanych działań. Nie bierze również pod uwagę tragicznej kondycji sektora energetycznego w Polsce.
Po 12 latach brytyjska firma Mura Technology opracowała sposób na przetwarzanie tworzyw sztucznych w produkty niezbędne do ich ponownego wytworzenia.
Przedsiębiorca zebrał 70 mln dolarów, dzięki którym zamierza oduczyć Azjatów jedzenia wołowiny i zmienić rynek mięsnych alternatyw na kontynencie.
Plan oparty o ekspertyzy think tanku Strategie 2050 ma opierać się na trzech filarach, obejmujących odejście od węgla do 2040 roku, redukcję emisji gazów cieplarnianych oraz walkę ze smogiem.
„Rezygnacja z węgla w Polsce do 2030 r. nie jest realna” – przekonuje Szymon Hołownia. „I to mówi lider ugrupowania, które chce uchodzić za postępowe? To musi wydarzyć się najdalej za 9 lat” – odpowiadają aktywiści i eksperci klimatyczni. W poniedziałek Polska 2050 ma przedstawić pomysły na walkę z kryzysem klimatycznym.
Podczas promocji swojej najnowszej książki założyciel Microsoftu został zapytany o to, w jaki sposób sam walczy ze zmianą klimatyczną. Oto garść praktycznych porad od jednego z najbogatszych ludzi na świecie.
Najbogatsi ludzie na świecie chętnie deklarują ekologiczną postawę, wspierają hojnym czekiem organizacje klimatyczne, a nawet zakładają własne fundacje, ale czy ich styl życia nie generuje nieporównywalnie większych szkód?
Rada Bezpieczeństwa ONZ pochyliła się nad problemem zmian klimatycznych. Władze Chin i Rosji dystansują się od postrzegania tej kwestii przez pryzmat bezpieczeństwa.
Nie uda nam się odejść od spalania węgla w domach w terminach ustalonych przez rząd, jeśli nadal będziemy dotować kotły węglowe – ostrzega Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego.