Materiał powstał we współpracy z TOGETAIR
Aktualizacja: 04.10.2023 05:37 Publikacja: 24.04.2023 12:00
Materiał powstał we współpracy z TOGETAIR
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Materiał powstał we współpracy z TOGETAIR
Tegoroczne lato okazało się najcieplejsze w historii Europy. Zmieniający się klimat niesie ze sobą wiele zagrożeń, które zdaniem Komisji Europejskiej mogą poważnie zahamować wzrost gospodarczy całego regionu.
Co można zrobić, aby żyło nam się lepiej? Jak zadbać o otaczający nas świat? Odpowiedzią na powyższe pytania jest zrównoważony rozwój. Żeglarstwo jest tą dyscypliną sportową, która jest najbardziej zależna od warunków zewnętrznych oraz środowiska. Dlatego też Polski Związek Żeglarski wdrożył i realizuje strategię zrównoważonego rozwoju.
Gdyby wielkie firmy były zobligowane do rzetelnego płacenia za szkody klimatyczne, jakie wyrządzają swoją działalnością, ich zyski pomniejszyłyby się o ok. 44 proc.
Choć roślinne zamienniki mięsa i nabiału są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, rządy zdecydowanie hojniej wspierały przez lata producentów żywności pochodzenia zwierzęcego.
Zarządzanie zespołem i efektywnością centrum nowoczesnych usług biznesowych
Polacy coraz częściej wdrażają zasady zrównoważonego rozwoju w swoim codziennym życiu. Rosnące koszty życia powodują, że stajemy się bardziej eko – z przymusu.
Ledwie pięć dni: o tyle zdołaliśmy w ciągu tego roku przesunąć moment, w którym eksploatacja zasobów Ziemi przez ludzi zaczyna przewyższać jej możliwości do ich odnawiania. Bezradność czy bezczynność?
Pomysł budowy Centralnego Portu Lotniczego powstał w latach 70. Jego autorami byli dwaj eksperci w dziedzinie transportu publicznego – Bogusław Jankowski i Henryk Panusz.
27 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w."
Traktujmy inwestycje na rzecz klimatu i społeczeństwa jako element wspierający długoterminowy rozwój naszego biznesu – mówi Marta Jedlińska, dyrektorka departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów, BNP Paribas Bank Polska S.A.
Samowystarczalność energetyczną osiągniemy do 2030 roku – zapewnia Magdalena Gibney, Group Head of Sustainability, NEPI Rockcastle.
Przy obecnych technologiach niemal 100 proc. odzyskanych z elektroodpadów surowców można wykorzystać ponownie – podkreśla Grzegorz Skrzypczak, prezes zarządu ElektroEko.
Różnorodność działań banków centralnych nie ułatwia życia inwestorom.
Od początku roku gospodarstwa domowe w Polsce płacą jedne z najniższych w Europie stawek za prąd. Będą mogły jeszcze skorzystać z dodatkowych 125 zł upustu.
Twórcy programu „Climate Leadership”, ściśle współpracując z coraz większą liczbą firm, zachęcają je do niwelowania niekorzystnego wpływu na zmiany klimatyczne m.in. poprzez redukcję śladu węglowego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski podkreślał, że Charków trwając pomimo wszystkiego pomaga w utrzymaniu siły całemu wschodowi Ukrainy.
Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej zapowiedział ogólnokrajowy test systemu ostrzegania o zagrożeniach.
Rzecznik Ministerstwa Obrony Korei Północnej oskarżył USA o zwiększenie "atomowego zagrożenia" w rejonie Półwyspu Koreańskiego.
Komisja Europejska jest u progu uwolnienia 13 mld euro dla Budapesztu – ujawnił „Financial Times”.
Na ostatniej prostej wyborów partia rządząca całkowicie podporządkowała politykę zagraniczną sondażom. Odwraca się od Ukrainy w najgorszym możliwym momencie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu przekonywał, że jest tylko kwestią czasu, by Ukraina stała się częścią UE.
Sporo zrozumienia, zwłaszcza w sprawie uwarunkowań politycznych, zebrał od naszych ekspertów program Koalicji Obywatelskiej. Jednak w kilku kwestiach woleliby więcej odwagi.
Polska i Czechy, by zatrzymać nielegalną migrację, wznowiły kontrole na granicy ze Słowacją. Taką politykę popiera trzy czwarte Polaków – wynika z sondażu IBRiS.
Każda kampania adresowana jest do wąskiej grupy wahających się i niezdecydowanych. I tylko do nich.
Po długim remoncie stary gmach Teatru Wielkiego w Poznaniu zyskał najnowocześniejszą scenę operową w kraju i znów zaprasza widzów.
Koszty próby resetu wymiaru sprawiedliwości okazały się wysokie, i to na różnych płaszczyznach: ustrojowej, społecznej i gospodarczej.
Był czołową postacią zespołu przez prawie 40 lat. Napisał „Arahję” i „Czarne słońca”, solo wydał płytę „Olśnienie”.
W najnowszym raporcie, opracowanym przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju a także kancelarię Dentons, Polska uzyskała wysokie noty za gotowość do wprowadzenia e-sądów rozpatrujących sprawy gospodarcze. Taki typ sądów mógłby zastąpić sędziego w prostych sprawach, niewymagających szerszej analizy.
Spółka nie publikuje wysokości marż petrochemicznej i rafineryjnej. Po przejęciu Lotosu i PGNiG mniej wiadomo też na temat tych aktywów. Jednocześnie Orlen obiecuje poprawę.
Branże i zawody związane ze zrównoważonym rozwojem, w tym z ochroną klimatu i energetyką odnawialną, stają się motorem wzrostu zatrudnienia.
Sojusze polityczne często nie są w stanie przetrwać próby kampanii wyborczych. Ale jeśli górnolotne deklaracje nagle zastępowane są przez epitety wobec kraju, który napadnięty broni się przed agresją, to gorzej niż zbrodnia – to błąd.
Dzisiaj powstają data center o mocy nawet 100 razy większej niż jeszcze pięć czy dziesięć lat temu. A zapotrzebowanie będzie się zwiększać ze względu na rozwój AI – mówi Wojciech Stramski, prezes Beyond.pl.
Trzymam się daty 2030 r. Bo to jasna zachęta dla nas wszystkich, żeby być gotowym – mówi Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej.
Brak stabilności przepisów i skomplikowane prawo hamują rozwój start-upów w Polsce. Eksperci ostrzegają, że grozi to przenoszeniem biznesów za granicę.
Muzeum Historii Polski nie może być zbiorem synekur.
PiS tworzy problem i chce pokazać, że potrafi go rozwiązać.
Zdecydowana większość Polaków przywrócenie kontroli na granicach ocenia dobrze. Czy to efekt nasilającej się w Europie paniki i ksenofobii? Czy wręcz odwrotnie: skutek realnej oceny zagrożeń?
Nie ma spektakularnej kłótni kończącej się rozwodem. Integracja europejska umiera, bo przestaje rozwiązywać problemy twoje i moje.
Przepisy o ochronie dobrego imienia stosuje się odpowiednio do osób prawnych – orzekł we wtorek Sąd Najwyższy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas