Dysponując panelami, których zadaniem jest produkcja darmowego prądu możemy oczywiście zmniejszyć w znaczący sposób koszty funkcjonowania całego obiektu. Jednocześnie jeżeli chcemy, aby całość instalacji funkcjonowała dobrze, musimy o panele dbać. Trzeba je odpowiednio czyścić, aby nie było z nimi problemów.

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom jednorodzinny, który określany jest mianem ekologicznego, a który nie posiada dobrze zaprojektowanej oraz wykonanej instalacji fotowoltaicznej. Można zaryzykować stwierdzenie, że fotowoltaika jest po prostu atrybutem, cechą charakterystyczną tego rodzaju domów.

Myśląc o takiej instalacji widzimy wyłącznie panele, które mogą być montowane na dachu – i to jest najbardziej popularne rozwiązanie, jak również na gruncie. W tym drugim przypadku konieczne jest posiadanie odpowiedniego terenu, bez naturalnych oraz sztucznych przeszkód, z dobrym dostępem do światła słonecznego.

Oczywiście sprawność instalacji w dużej mierze zależy również od tego, jak zostanie ona wykonana, jakie panele zastosujemy, ile ich będzie, jakie będą miały moc. Takim doborem rozwiązań zajmują się wyspecjalizowane firmy. Współpraca z taką to gwarancja sukcesu. O tym można poczytać na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

Jak myć panele fotowoltaiczne?

Prawidłowe mycie paneli to niezwykle ważna czynność, do której trzeba się przyłożyć, podczas której trzeba również zachować szczególną ostrożność, nie można bowiem uszkodzić powierzchni paneli. Od tego, jak dokładnie oraz jak często będziemy myć panele zależy to, jaka będzie skuteczność produkcji, ilość dostarczonego darmowego prądu.

Panele fotowoltaiczne mogą się naprawdę bardzo mocno brudzić. Problemem może być wszystko to, co jest przenoszone przez ptaki, ale również kurz pochodzący z pól, dróg, prac budowalnych czy wyburzeniowych. Nie bez znaczenia są również ilość samochodów, które przejeżdżają obok naszej posesji.

Do mycia paneli nie wolno stosować wody kranowej, wody ze studni bądź deszczówki. Chodzi o jej twardość, która może powodować powstawanie trudnego do usunięcia nalotu. Niedopuszczalne jest również szorowanie paneli, skrobanie, polewanie wodą z węża, używanie wysoko ciśnieniowych myjek. Najbardziej praktycznym wyjściem jest używanie dobrej jakości płynów do mycia szyb i delikatnych ściereczek. Dopuszczalne jest mycia parą wodną. O tym można poczytać na stronie https://hymon.pl/aktualnosci/ i skorzystać z oferty.

Skuteczne mycie i odpowiednia konserwacja – najlepsze rozwiązania dla paneli

Panele fotowoltaiczne są oczywiście bardzo trwałe. Montowane na dachach domów muszą być przecież znacząco odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, wody, śniegu, wiatru, ale również gradu czy spadających patyków czy korzeni. Powierzchnia paneli z tym wszystkim musi sobie radzić, a do tego zapewniać optymalną jakość pracy.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Chcąc utrzymać panele w dobrej formie, zdecydowanie powinniśmy zadbać o to, aby myć panele zgodnie z zaleceniami producentów. Jeżeli nie mamy wiedzy, jak to robić, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która ma wiedzę, doświadczenie, w pełni profesjonalne narzędzia. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę fakt, że panele mogą znajdować się na dużej wysokości, musimy więc dodatkowo posiadać albo podnośnik, albo drabinę.

Odpowiednie środki czystości 

Najgorszym błędem jest oczywiście to, że zastosujemy marketowe proszki do szorowania, dokładnie takie same, jakich używa się do mycia naczyń. Takie środki mogą w bardzo prosty sposób porysować front paneli, a tym samym je uszkodzić. To przełoży się zdecydowanie na gorszą pracę, dalszą degradację i zużywanie się sprzętu, jak również w bardziej krytycznych przypadkach konieczność wymiany paneli.

Powinniśmy więc stosować delikatne płyny do mycia szyb, delikatne ściereczki, ewentualne cięższe zabrudzenia nie mogą być skrobane. Najlepszym wyjściem jest ich dokładne namoczenie, a następnie zmycie.

Dzięki profesjonalnej, a przede wszystkim systematycznej konserwacji będziemy mieli pewność, że całość instalacji będzie funkcjonować jak należy, panele nie będą stanowić dla nikogo zagrożenia, również produkcja prądu będzie oczywiście na odpowiednim poziomie. Jeśli zauważymy, że z panelami coś się dzieje, natychmiast powinniśmy powiadomić o tym firmę, która była po prostu odpowiedzialna za montaż.

Dowiedz się więcej na: https://www.world360.pl/gdzie-sprawdza-sie-panele-fotowoltaiczne/

Materiał Promocyjny